Johan Hajduk, řečený Pastorek

Obratný právník, ještě urostlejší než oba architekti, stár třiatřicet let. Vyhledávaný poradce lidí nemajících zrovna čisté svědomí. Syn Rudolfa Hajduka, zbohatlíka a mafiána, pobývajícího v zahraničí. Žije pod jednou střechou se svou macechou Karolinou. Muž se šarmem barakudy, ikona městské zlaté mládeže.

 

 

„Jo. A co teda budete dělat dál?“ zeptal se Hajduka suše.
„Nemůžu nic moc. V našem domě jsou teď cizí lidé, hezky ostří hoši. Jsme prakticky obsazeni. Hlídají mě na každém kroku, ale dneska se mi díky velké dávce štěstí a Kubovi, který je šílený hazardér, podařilo zdrhnout. Je třeba té nejvyšší opatrnosti. Pravděpodobně k nám budete i nadále chodit, protože u nás všichni hrají, jak je to jen možné, že se naprosto nic nezměnilo. Sám jsem rád, dokud se normálnost aspoň předstírá, jsme všichni ve větším bezpečí. Teď se ještě musím zastavit za Marou a vysvětlit jí změněná pravidla hry.“
Nikolaj reagoval ihned a ostře. „Leccos jsem o té hře v poslední době slyšel. Držte se od Mary dál, s okamžitou platností. Nebo si to s vámi vyřídím, že se budete divit, ať jste slepý nebo ne.“ Prudce se nadechl, aby zchladil svůj vnitřní žár, rychle se přetavující do nezvladatelného návalu rudého vzteku. Kdyby nebylo Michalova výslovného pokynu, klidně by dal Pastorkovi lekci přímo v tom jeho nařvaném autě a byl přesvědčen, že by tím prokázal obyvatelstvu města prospěšnou službu.