Mara Solná

Studentka a umělkyně, blondýna, dvaadvacetiletá. Krásná a nadaná dívka žijící bohémským životem. Přitahuje muže jako zralé ovoce vosy a naopak nezískává mnoho přízně žen, snad s výjimkou Karoliny Hajdukové. Bojuje s více osobními a vztahovými problémy, než by se na první pohled zdálo.

Hezký problém jim chlapec připravil, nudit se teda nebudou, konstatovala Anna. Asi by to nebylo ono, kdyby všechno šlo přirozeně a splavně, jak má jít. Nuda, žádné napětí, žádná romantická rozervanost. A když potíže nejsou, je nutno se o ně kreativně postarat, v tom je Nikolaj nedostižný. Skoro by Maře poradila, aby ho nechala být, jenomže to bylo v současnosti nemožné. Do toho se uměla dobře vcítit. Teď ji měl v hrsti, uvědomila si. Vyrukoval s celou záležitostí až ve chvíli, kdy si byl víceméně jistý, že ho neopustí.

Nad její pelestí visela zvětšenina té působivé fotky se starým havranem. „Krumm,“ pronesla Mara zničehonic skřípavě, jako by toho havrana Nikolajovi představovala a tiše se zasmála něčemu, co věděla jen ona sama...